fbpx

Audi RS6 2020

4 litry, 8 cylindrów, 600 KM i 800Nm, stały napęd Quattro i to wszystko w nadwoziu kombi – poznajcie nową generację Audi RS6.
Zaprezentowane dziś w nocy Audi RS6 jest najmocniejszym standardowym wydaniem RS6 w historii, lecz do czołówki w klasie kombi min: Mercedesa E63S jeszcze mu troszkę brakuje. Nie przejmowałbym się tym, ponieważ RS6 poprzedniej generacji startowało z poziomu mocy 560KM a dopiero wersja Performance podnosiła moc do 605KM. Nowe RS6 już na starcie dostaje 600KM, a nikt nie zaprzecza, że powstanie mocniejszy wariant.

Nowe Audi RS6 jest hybrydowe

Moda na hybrydy dopadła również najbardziej sportowe kombi z rodziny A6. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to klasyczna hybryda (silnik spalinowy + elektryczny) lecz po prostu 48-woltowy system elektryczny wspomagający silnik benzynowy (system MHEV).
Oprócz tego mamy do dyspozycji ryk V8 o pojemniości 4.0 TFSI i mocy równej 600KM oraz 800Nm. Sprint do 100km/h zajmuje tylko 3.6 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 250km/h, lecz z pakietem dynamicznym możemy rozwinąć już 280km/h.
Dla odważniejszych będzie dostępny pakiet dynamiczny plus ograniczający prędkość do 305km/h.

Jest szersze i niższe

Od razu rzucają się w oczy szersze nadkola w porównaniu do podstawowej wersji A6, ponieważ są one wysunięte o aż 4cm z każdej strony. Producent musiał wykonać taki zabieg, aby zmieścić tam standardowe dla tego modelu 21-calowe felgi lub 22-calowe felgi opcjonalne wraz z ogromnymi tarczami hamulcowymi o rozmiarze 420/370mm z możliwością zastąpienia ich tarczami ceramicznymi, aby zapewnić komfort podróżowania przyszłym właścicielom RS6. Audi zdecydowało się na zawieszenie pneumatyczne jako wyposażenie standardowe. Przy wyższych prędkościach samochód ma możliwość obniżenia prześwitu o 3cm od najwyższej pozycji.

Napęd quattro

Za trakcję odpowiada z kolei oczywiście stały napęd na obie osie. Standardowo podział mocy wynosi 40/60, ale Audi chwali się, że z wykorzystaniem sportowego mechanizmu różnicowego RS6 jest w stanie przenosić dynamicznie moment obrotowy na te koła, które aktualnie go potrzebują. W tym nawet prawie cały moment obrotowy na jedno koło.

Kiedy w sprzedaży?

Nowe Audi RS6 Avant będzie dostępne w Europie w pierwszym kwartale roku 2020. Jest to też pierwsza generacja tego modelu dostępna na rynku amerykańskim. Jeśli chodzi o cenę tego modelu, producent nie zdradza ile trzeba będzie zapłacić.

Close Menu